Hydratačný efekt Aloe Vera extraktu v kozmetických prípravkoch

název (cs) Hydratačný efekt kozmetických prípravkov obsahujúcich Aloe Vera extrakt v rôznych koncentráciách, hodnotený kožnými bioinžinierskymi technikami
název Moisturizing effect of cosmetic formulations containing Aloe vera extract in different concentrations assessed by skin bioengineering techniques
publikácie Skin research and technology ISSN 0909-752X
autori Dal'Belo SE; Gaspar LR; Maia Campos PM vydané 2006-12
pracovisko
(Brazílie)
Laboratory of Cosmetic Technology, Faculdade de Ciencias Farmaceuticas de Ribeirão Preto, University of São Paulo
odkaz http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?cmd=Retrieve&db=PubMed&list_uids=17026654&dopt=Abstract
překlad Jan Mizera datum 2011-03-18

dôvod

Na polysacharidy bohaté zloženie Aloe vera (Aloe barbadensis Miller), ktorá je často používaná v kozmetických prípravkoch, by im mohlo prepožičiavať hydratačný (zvlhčujúci) efekt.


cieľ

Cieľom tejto štúdie bolo vyhodnotiť vplyv kozmetických prípravkov s rôznym obsahom mrazom vysušeného aloe vera extraktu na vlhkosť pleti po prvom použití, po jednotýždňovom a po dvojtýždňovom používaní. Vyhodnotené pomocou kožných bioinžinierskych technik


metóda

Stabilné prípravky obsahujúce 5% zmesi založené na trilaureth-4 phosphate (trilauryletherfosfát) boli doplnené 0,10%, 0,25% a 0,50% mrazom vysušeného extraktu Aloe Vera a aplikované na spodnú stranu zápästia 20 žien.

Stav kože v zmysle obsahu vody v stratum corneum (rohová vrstva) a hodnoty TEWLtransepidermal water loss (Corneometer CM 825 and Tewameter TM 210)- boli analyzované pred a po prvom použití, jednotýždňovou a dvojtýždňovou každodennou aplikáciou.


výsledok

Po prvej aplikácií zvýzvýšili obsah vody v stratum corneum iba prípravky s 0,25% a 0,50% obsahom Aloe Vera extraktu. Po jednotýždňovej a dvojtýždňovej aplikácií mali všetky prípravky obsahujúce extrakt (0,10%, 0,25% a 0,50%) rovnaký efekt, v obidvoch prípadoch porovnávané s vehikulom. Hodnota TEWL sa nezmenila po jednorazovom použití, po jednotýždňovej ani po dvojtýždňovej aplikácii, pri porovnaní s vehikulom.


závěr

Naše výsledky ukazujú, že mrazom vysušený aloe vera extrakt je prírodnou účinnou prísadou pre zlepšenie hydratácie kože, pravdepodobne vďaka mechanizmu zmáčavosti. Preto môže byť Aloe vera používaná vo zvlhčujúcich kozmetických prípravkoch tiež ako prostriedok pre liečbu suchej pokožky.

baner sušené chilli.top baner Chilli.top baner semena chilli.top