Štúdie Aloe vera [1]

Aloe Vera a triamcinolon pri liečbe lupienky (psoriasis)

Zrovnanie liečby lupienky (psoriasis) lokálnou aplikáciou krému s Aloe vera a triamcinolón acetonidom preukazuje vyššiu účinnosť Aloe vera ako triamcinolón acetonídu.


Aloe Vera a med spomaľuje rast Walkerovho mozgového nádoru

Pitie Aloe vera gélu v kombinácií so včelím medom spomaluje bujnenie nádorových buniek a zvyšuje ich apoptózu (bunková smrť), čo vedie u Walkerovho mogkového nádoru k spomaleniu rastu.


Účinky Aloe vera gélu pri liečbe orálneho lichen planus

Chronické zápalové ochorenie Lichen planus sa vyskytuje taktiež v ústnej dutine. Orálny lichen je bolestivý a nepríjemný, radí sa medzi tzv atopickej exémy. Štúdia dokazuje, že pitie Aloe Vera gélu je alternatívnou a účinnou liečbou.


Vplyv Aloe vera na zloženie moču a tvorbu obličkových kameňov

Experimentálne štúdie o vplyve konzumácie Aloe vera na chemické zloženie moču detí a prevenciu proti tvorbe obličkových kameňov. Zmeny v zložení moču vyvolané užívaním Aloe majú preventívny potenciál proti tvorbe kameňov.


Aloe vera a hojenie kožných rán u diabetes 2. typu

Diabetes mellitus (cukrovka) 2. typu je sprevádzaný spomaleným hojením rán. Štúdia dokazuje, že orálne podávanie aloe vera urýchľuje hojenie kožných rán u potkanov. Testy a spracovanie výsledkov prebehli v Japonsku.


baner sušené chilli.top baner Chilli.top baner semena chilli.top